Wprowadzenie

Société Générale Equipment Finance (SGEF) jest międzynarodowym specjalistą w zakresie finansowania sprzętu i dostawców należącym do Société Générale Group. SGEF jest wiodącym światowym graczem i kluczowym partnerem producentów i sprzedawców w Europie, Afryce, Azji i obu Amerykach. Zatrudniając 2500 osób w 31 krajach, w 2019 roku firma SGEF obsługiwała aktywa o wartości 26,3 mld euro i zawarła nowe umowy na kwotę 11,3 mld euro, opierając się na solidnej znajomości branży w sektorach transportu, urządzeń i technologii przemysłowych oraz ochrony zdrowia i zielonej energii.

"Współpraca z firmą Acquis oznacza, że pracujemy z partnerem reagującym na nasze potrzeby. Firma Acquis dostarcza nam dobry produkt, a naszym klientom usługę o wartości dodanej, która generuje dodatkowy strumień przychodów z naszego portfela leasingowego. Cieszy nas współpraca z dostawcą, który tak samo jak my jest zaangażowany w dostarczanie naszym klientom końcowym wysokiej jakości produktów i usług."

Steve Bowden
Dyrektor ds. sprzedaży

Rozwiązanie

SGEF pierwotnie wybrała firmę Acquis w 2019 roku jako partnera ubezpieczeniowego dla finansowania sprzętu w Wielkiej Brytanii, przekonując się, że jest ona najlepiej przygotowana do dostarczenia jej klientom końcowym wysokiej jakości produktu i najwyższego poziomu usług. Korzystając z programu Acquis Insurance firma SGEF ograniczyła wydatnie ryzyko związane z ubezpieczeniem aktywów, jak również usprawniła procesy. Firma Acquis zapewnia również SGEF usługę monitorowania umów finansowania sprzętu w jej portfelu, gwarantując przez to odpowiednią ochronę finansowanych aktywów.

W ramach programu ubezpieczeniowego firma Acquis jest dostępna szybka naprawa lub wymiana utraconego lub uszkodzonego sprzętu, co dało klientom firmy SGEF pewność, że mogą wznowić działalność tak szybko, jak to możliwe i jest to dodatkowa usługa, za którą warto zapłacić. Outsourcing zarządzania programem do firmy Acquis pomógł wydatnie ograniczyć wszelkie działania i koszty związane z administracją ubezpieczeniową w firmie SGEF.

Zachęcamy do kontaktu

Aby dowiedzieć się więcej na temat ochrony ubezpieczeniowej aktywów w leasingu i maksymalizacji zwrotu z portfela finansowanego sprzętu zadzwoń do nas już dziś pod numer +44 (0) 1633 811920 lub wypełnij formularz

Kontakt
back to top