Société Générale Equipment Finance - Acquis (Polski)

Introduction

Société Générale Equipment Finance (SGEF) to należąca do Société Générale Group globalna firma specjalizująca się w finansowaniu urządzeń oraz zapewniająca finansowanie dostawcom sprzętu. SGEF jest kluczowym partnerem producentów i dystrybutorów w Europie, Afryce, Azji i obu Amerykach. Zatrudniając 2500 osób w 31 krajach, w 2019 roku SGEF obsługiwała aktywa o wartości 26,3 mld euro i zawarła nowe umowy na kwotę 11,3 mld euro. Firma działa w sektorach transportu, urządzeń i technologii dla przemysłu, a także branży ochrony zdrowia i zielonej energii.

"Współpraca z firmą Acquis oznacza, że pracujemy z partnerem reagującym na nasze potrzeby. Firma Acquis dostarcza nam dobry produkt, a naszym klientom usługę o wartości dodanej, która generuje dodatkowy strumień przychodów z naszego portfela leasingowego. Cieszy nas współpraca z dostawcą, który tak samo jak my jest zaangażowany w dostarczanie naszym klientom końcowym wysokiej jakości produktów i usług."

Steve Bowden
Dyrektor ds. sprzedaży

Solution

Acquis został wybrany przez SGEF w 2019 roku jako partner zajmujący się ubezpieczeniem finansowanego sprzętu na rynku brytyjskim. Firma szybko pokazała, że jest najlepiej przygotowana do dostarczenia klientom SGEF jakościowego produktu w zakresie ochrony mienia oraz obsługi na najwyższym poziomie. Dzięki programowi Acquis Insurance firma SGEF znacząco ograniczyła ryzyka związane z ubezpieczeniem aktywów oraz usprawniła procesy. Dodatkowo Acquis świadczy SGEF usługę monitorowania umów finansowania sprzętu, które już są w jej portfelu, gwarantując przez to
ochronę finansowanych aktywów na odpowiednim poziomie.

W ramach programu ubezpieczeniowego Acquis dostępna jest szybka naprawa lub wymiana utraconego lub uszkodzonego sprzętu, dzięki czemu klienci SGEF mogą wznowić działalność tak szybko, jak to możliwe. To dodatkowa usługa, za którą warto zapłacić. Ponadto, outsourcing zarządzania obsługą ubezpieczeń w ramach programu Acquis przyniósł wyraźny spadek kosztów oraz zaangażowania operacyjnego po stronie SGEF.

Get in Touch

Aby dowiedzieć się więcej na temat ochrony ubezpieczeniowej przedmiotów leasingu zadzwoń do nas już dziś pod numer +44 (0) 1633 811920 lub wypełnij formularz! Chętnie porozmawiamy o ubezpieczeniu aktywów które finansujesz, a także podwyższeniu stopy zwrotu z Twojego portfela umów.

Contact
back to top