Amplio - Acquis (Polski)
Amplio

Dlaczego Amplio?

To rozwiązanie przeznaczone jest dla leasingodawców, którzy chcą wzbogacić swoją ofertę finansowania o najwyższej jakości ubezpieczenie. Szczegóły dotyczące rozwiązania Amplio są przedstawiane klientom podczas negocjacji umowy leasingowej. Dzięki Amplio mogą oni dodać swój nowy sprzęt do polisy generalnej leasingodawcy i zapewnić mu ochronę od pierwszych chwil użytkowania. Leasingodawcom Amplio daje możliwość zapewnienia finansowanym aktywom wymaganej ochrony ubezpieczeniowej i, , jak również kontroli jej warunków i zakresu. To także możliwość dodatkowego zwiększenia atrakacyjności oferty firm leasingowych w postaci wartości dodanej dla klientów jaką daje optymalne ubezpieczenie.

Kontrola warunków i zakresu ubezpieczenia
W ramach Amplio leasingodawcy mają możliwość kontroli warunków i zakresu ubezpieczenia finansowanego sprzętu.
Dodatkowe przychody dla leasingodawców
Amplio to dodatkowy strumień przychodów dla leasingodawcy. Dzięki dostępności w punkcie sprzedaży może on poprawić konkurencyjność oferty finansowania.
Outsourcing zarządzania likwidacją szkód
Acquis przejmuje zarządzanie całym procesem likwidacji szkód, znacznie redukując wewnętrzne procesy i związane z tym koszty po stronie leasingodawcy.

Jak to działa

 • Sprawdzony model do zastosowania w punkcie sprzedaży

  Podczas negocjacji warunków finansowania w punkcie sprzedaży klienci otrzymują informację o wymogu ubezpieczenia przedmiotu leasingu, do których zobowiązuje ich umowa. Klienci mogą wybrać samodzielne ubezpieczenie finansowanego sprzętu lub zdecydować się na Amplio – usługę ochrony ubezpieczeniowej aktywów, która jest częścią umowy finansowania. Usługa ta oferuje Twoim klientom wygodę oraz pewność, że finansowany sprzęt jest odpowiednio chroniony.

 • Najwyższa jakość, ochrona ubezpieczeniowa „all risk”

  Amplio to rozwiązanie ubezpieczeniowe specjalnie zaprojektowane do ochrony przedmiotów leasingu przed wszelkimi ryzykami . Dzięki unikalnym założeniom zapewnia komfort Tobie i Twoim klientom. Amplio oferuje kompleksową, najlepszą w swojej klasie polisę ubezpieczeniową, która wspiera ciągłość działalności biznesowej klientów. Warunki ubezpieczenia nie wymagają udziału własnego w szkodzie, zakładają jedynie minimalne wyłączenia, a szybka naprawa lub wymiana sprzętu oraz kompleksowa ochrona to wartości, które docenią Twoi klienci.

 • Outsourcing likwidacji szkód

  Nasz zespół likwidacji szkód jest fachowo przeszkolony do obsługi w języku ojczystym klienta wszystkich zapytań związanych z danym zagadnieniem. W audytach jakościowych ubezpieczycieli cyklicznie osiągamy wynik ponad 97%. W pełni rozumiemy, że posiadanie urządzeń które są uszkodzone lub nie działają prawidłowo, może wywrzeć negatywny wpływ na działalność biznesową klientów, dlatego naszym celem jest zapewnienie jak najszybszej i terminowej likwidacji szkody oraz zminimalizowanie potencjalnych zakłóceń w działalności klienta. Nasz portal internetowy "Claims" jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, co zapewnia maksymalną wygodę zgłaszania ewentualnych szkód.

 • Pełna zgodność z obowiązującymi przepisami

  W proponowanym przez nas rozwiązaniu ubezpieczeniowym, które sprawdziło się na wielu europejskich rynkach, leasingodawca jest jedynym ubezpieczonym. Fakt ten znacznie upraszcza obowiązki regulacyjne, szczególnie w porównaniu z innymi modelami ubezpieczeń. Amplio to produkt w pełni zgodny z obowiązującym przepisami i ściśle spełnia standardy regulacyjne obowiązujące w Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej, w tym w Polsce. Działalność Acquis jest regulowana przez Financial Conduct Authority (FCA) w Wielkiej Brytanii oraz Autoriteit Financiële Markten (AFM) w Unii Europejskiej. Nasz wyspecjalizowany Zespół ds. Prawych i Compliance stale monitoruje zgodność proponowanych rozwiązań z obowiązującymi przepisami.

 • Dodatkowe bezpieczeństwo dzięki rozwiązaniu Supra

  Leasingodawcy, którzy chcą mieć pewność, że wszystkie finansowane przez nich aktywa są odpowiednio ubezpieczone, mogą skorzystać z połączonych rozwiązań Amplio i Supra. Dzięki temu uzyskają możliwość dodatkowego zabezpieczenia finansowanych aktywów. Jeśli klienci zdecydują się kupić ubezpieczenie we własnym zakresie, połączenie produktów Amplio i Supra sprawi, że wszystkie umowy finansowania docelowo będą właściwie ubezpieczone. W przypadku, gdy ubezpieczenie nie zostanie potwierdzone przez klienta, sprzęt zostanie dodany do polisy ubezpieczeniowej leasingodawcy. Dzięki temu przedmiot leasingu będzie właściwie ubezpieczony przez cały czas trwania umowy finansowania.

Chcesz korzystać z Amplio?

Tak!
back to top